Jesteś tutaj:

Nasz firmowy Xtreme Racing Team bierze udział w rajdach przeprawowych klasyfikacji Pucharu Polski od kilku lat .

Coval Puchar Polski Off-road.pl

 Kierowcą Teamu jest Mariusz Wilk, pilotuje go Grzegorz Urban, a drugim pilotem i mechanikiem firmowym jest Marcin Krawczyk. Załoga jeździ specjalnie do tego celu przygotowanym Jeepem Wranglerem Rubiconem.

Mariusz Wilk i Grzegorz Urban na trasie rajduUbiegły sezon był dla nas bardzo udany  zdobyliśmy I miejsce w klasyfikacji generalnej Puchru Polski Off Road Coval 2010 drugi raz z rzedu w klasie Adventure.To już trzeci sezon startów na tym samochodzie – jako załoga Mariusz Wilk /Grzegorz Urban. Stan obecny auta to praktycznie dwa pracy –  sezon 2008 przeznaczony był na udoskonalanie i poprawki seryjnego samochodu do wymogów rywalizacji w rajdach przeprawowych. Starty w Pucharze Polski OFF-ROAD PL 2008 kończyły się dla nas wynikami tuż za podium. Praktycznie po każdej imprezie, w której braliśmy udział, pojawiały się problemy do usunięcia i każdy wolny czas poświęcaliśmy na pracę przy „Żabci” – jak ją ochrzcił Krawczyk.
W tym czasie ważne było wszystko – dotarcie się załogi (z Grześkiem Urbanem poznaliśmy się  notabene na startach w PP 2007 w klasie Travel jako konkurencyjne teamy), poznanie możliwości samochodu – jego dobrych i słabych punktów i, w szczególności, usuwanie bądź ograniczanie awaryjności podzespołów.

 

Efekty działań :
Rok 2008 to m.in.:

  • I miejsce Twierdza Zamość ,
  • I miejsce rajd Czapaj ,
  • piąte miejsce w generalce Pucharu Polski

 


Początek startów w 2009 roku pokazał, że auto jest dobrze przygotowane :
m.in. :

  • 3 miejsce w rajdzie IPA we Włodawie
  • 1 miejsce w rajdzie Twierdza Zamość
  • 1 miejsce w rajdzie Łaskarzew – edycja jesienna

Sezon startowy w 2009 roku został ukoronowany zdobyciem Pucharu Polski w klasie Adventure, co nie ukrywam – było naszym założeniem, lecz z trudem zrealizowanym, zwłaszcza w kontekście startu w I rundzie w Bojanowie, gdzie w wyniku dość poważnej wywrotki nie ukończyliśmy rajdu tak, jak chcieliśmy.

Sezon 2010 był również udany. Drugi raz z rzędu zdobyliśmy Coval Puchar Polski Off Road  2010 w klasie Adventure , tym razem juz bezkonkurencyjnie . Udział w innych imprezach ,  pozwalał zajmować nam pierwsze miejsca bez większych problemów - auto jest obecnie doszlifowane w każdym calu .

 


Więcej informacji o danych technicznych i rozwiazaniach które zastosowaliśmy w naszym samochodzie można znaleźć w miesięczniku Off-road.pl w artykule poświęconemu naszej Żabci: artykuł 


Uczestnictwo w rajdach ale również w light-owych imprezach off roadowych może być fajnym sposobem na pełny relaks ale  trzeba lubić ten sport. Może nie jest tani, ale frajda jest potężna – nie dotyczy to tylko wyników, ale też samej zabawy, a w szczególności atmosfery, jaka panuje podczas rajdów. Niesamowici, zakręceni pozytywnie ludzie z pasją zgromadzeni w jednym miejscu na kilka dni – rzadko się to zdarza !
Po drugie: jeżeli chce się osiągać wyniki, kluczowe są – ciężka praca, poznanie samochodu na wylot i wykorzystanie jego atutów w jeździe, podobnie jest z załogą – wzajemne zaufanie jest gwarancją sukcesu. Myślę, że wystarczy to, aby bawić się w off-road i czerpać z tego satysfakcję.
Dla nas na początku było to realizacją pasji ale stało się to też w naturalny sposób przyczynkiem do stworzenia serwisu i sklepu. Teraz dzięki doświadczeniu nabytemu  podczas rajdów możemy w sposób profesjonalny prowadzić serwis 4x4 samochodów terenowych z korzyścią dla naszych klientów.

Właśnie zaczęliśmy budowę naszego nowego samochodu, budowanego od podstaw na sezon 2011 w klasie extreme. Dzieki doświadczeniom zdobytym w ciągu kilku lat startów mamy wszystko przygotowane do nowej konstrukcji. Plany startów na rok 2011 są juz ułożone . Pewny jest start we wszystkich rundach Pucharu Polski , Magam Trophy ,co najmniej jednym z maratonów off-road..

Dotychczasowe nasze auto  "Żabcia" jest obecnie przygotowane do sprzedaży - czeka na nowego właściciela . Jesteśmy przekonani , że nowy właściciel bedzie miał wiele frajdy z jazdy tym samochodem .

http://www.terenowo.pl/public_html/NOWO/index.php?option=com_content&task=view&id=ogloszenie&Itemid=42&show=709

 Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny , bądź mailowy .

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
 x 

VirtueMart Twój koszyk jest pusty

Copyright © 2010 xTreme4x4
All rights reserved

Projekt i realizacja:
Cedrowa Grupa
www.cedrowa.pl